- Komerční sdělení -finance
DomůRady a NávodyJak ušetřit s repasovanou výpočetní technikou

Jak ušetřit s repasovanou výpočetní technikou

Informační a komunikační technologie jsou v dnešní době využívány prakticky ve všech odvětvích lidské činnosti a jsou nezbytnou součástí každodenního života v pracovní i soukromé rovině.

A právě konkrétní činnosti, pro něž je počítač využíván, určují jeho specifické parametry, výkon a také cenu, která bývá úměrná jeho konfiguraci a datové zátěži bezproblémového provozu.

Pokud tedy sháníte nový stolní počítač nebo notebook, budete se pravděpodobně primárně zabývat tím, jestli zvládne vše, co od něj budete potřebovat.

Specifika výběru výpočetní techniky

Každý počítač se skládá z několika klíčových komponent, které tvoří jeho konfiguraci a které určují, jaké programy na něm spouštět a používat. Zatímco klasický stolní počítač je možné sestavit velmi variabilně, pokud je jedním z hlavních cílů možnost portability zařízení, je výběr počítače obvykle omezen na konfiguraci danou výrobcem.

Zejména notebooky se tak dělí do několika výkonnostních kategorií, které odpovídají jejich účelu a definují možnosti provozu a zobrazování. Základní kategorii tvoří pak notebooky určené na velmi omezené operace, především na sledování médií nebo surfování po internetu.

Tyto představují také nejlevnější kategorii. S vyšším výkonem roste také cena zařízení a pokud chcete dosáhnout na ty nejvýkonnější (určené pro práci s pokročilým softwarem nebo hraní nejnovějších her), je potřeba obvykle počítat s poměrně vysokou investicí.

Výpočetní technika určená pro náročnější provoz

Chystáte-li se nakupovat výpočetní techniku vyšších kategorií, je již potřeba velmi dobře zvážit, jaký model zvolit.

Potřebujete-li opravdu výkonné zařízení, ale není ve vašich možnostech pořídit nové zařízení, bude pro vás vodným řešením repasovaná výpočetní technika. Její zásadní výhodou je velmi dobrý výkon umožňující výrazně vysokou zátěž, a zejména pak nižší cena.

Tyto výhody jsou ovšem vyváženy skutečností, že se jedná o zařízení, které bylo již nějakou dobu používáno a nejedná se tedy o poslední model s nejnovějším softwarovým vybavením.

Proč zvolit repasovanou výpočetní techniku

Lidé často přistupují k repasované elektronice s nedůvěrou, což ovšem není zcela na místě. Na rozdíl od použitého je repasovaný počítačzpravidla ve velmi dobrém stavu, jelikož jeho původní užívání neodpovídalo běžnému plnému provozu.

Jako repasovaná je označována elektronika, která pochází z předváděcích akcí, nebo byla vrácena v záruční lhůtě, případně se jednalo o model užívaný v rámci leasingu. Repasovaný notebook patří téměř výhradně do vyšší produktové řady a před jeho opětovným prodejem prochází důsledným testováním, během něhož jsou vyměněny vadné díly a ověřen bezchybný provoz.

Prodejce na repasované zboží běžně nabízí záruční lhůtu. Cena takového zařízení je v porovnání s novým modelem srovnatelného výkonu znatelně nižší. Např. na Eurotech.cz.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek