- Komerční sdělení -finance
DomůPro MužeNissan končí s výrobou vozů značky Datsun

Nissan končí s výrobou vozů značky Datsun

Důvodem druhého konce Datsunu je údajně neuspokojivý prodej a přichází v době, kdy se Nissan snaží dostat z dlouholetého poklesu.
Japonská automobilka Nissan končí s výrobou vozů Datsun necelých deset let poté, co oživila tuto známou levnou značku, aby přilákala zákazníky na rozvíjejících se trzích. Společnost to oznámila v pondělí.

„Nissan se zaměřuje na klíčové modely a segmenty, které přinášejí největší užitek zákazníkům, prodejcům i podniku,“ uvádí se v prohlášení.

„Výroba Datsun redi-GO se zastaví v závodě v indickém městě Čenaj,“ uvedla automobilka s tím, že prodej již vyrobených modelů bude pokračovat.

Závod v Indii byl poslední, ve kterém se tato značka vyráběla. Nissan uvedl, že servis a díly zůstanou k dispozici.

Nissan poprvé ukončil výrobu Datsunu v roce 1981, ale v roce 2013 ji oživil tehdejší generální ředitel Carlos Ghosn.

Ghosn byl v roce 2018 zatčen v Japonsku pro obvinění z finančního pochybení a po propuštění na kauci uprchl do Libanonu.

Důvodem druhého konce Datsunu je údajně neuspokojivý prodej a přichází v době, kdy se Nissan snaží dostat z dlouholetého poklesu.

Datsun se poprvé začal prodávat v roce 1931 a postupně se prodával ve 190 zemích. Jeho oživená verze však měla slabé výsledky, loni se prodalo přes 7000 kusů tohoto modelu.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek