- Komerční sdělení -finance
DomůPro MužeVietnamská automobilka VinFast chce vstoupit na americkou akciovou burzu

Vietnamská automobilka VinFast chce vstoupit na americkou akciovou burzu

Automobilku spoluvlastní nejbohatší Vietnamec Pham Nhat Vuong. Vedení VinFast už na začátku letošního roku oznámilo, že s výrobou tradičních vozů ve své domovské zemi končí.
Vietnamský producent automobilů VinFast je těsně před upsáním svých akcií na americké burze (IPO). Jak informovala agentura Reuters, společnost již předložila americkému regulátorovi všechny potřebné dokumenty, které jsou potřebné k tomu, aby se začalo obchodovat s jejími akciemi.

Přesný termín vstupu VinFast na burzu ještě není znám, nicméně podle Reuters by chtěla firma získat z této transakce minimálně 2 miliardy dolarů (1,8 mld. eur). Tyto peníze chce použít k výstavbě svého závodu v USA.

Automobilku spoluvlastní nejbohatší Vietnamec Pham Nhat Vuong. Vedení VinFast už na začátku letošního roku oznámilo, že s výrobou tradičních vozů ve své domovské zemi končí, protože se chce soustředit na zahraniční expanzi a produkci elektrických automobilů.

Firma představila své plány na výstavbu závodů v USA a v Německu. Nejdříve chce vedení společnosti postavit továrnu na baterie a vozidla ve Spojených státech. Evropa by měla přijít na řadu jako druhá.

Automobilka s výrobou elektrických vozidel už začala na svém domácím trhu koncem loňska. Firma se chce nyní primárně soustředit na své současné SUV modely – e35 a sedmimístné e36. Na letošní výstavě spotřební elektroniky Consumer Electronic Show (CES) v Las Vegas společnost představila dalších 5 modelů.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek