- Komerční sdělení -finance
DomůPro MužeZisk i tržby Samsungu překonaly očekávání

Zisk i tržby Samsungu překonaly očekávání

Podle předběžných údajů Samsung Electronics zaznamenal nejvyšší provozní zisk za 1. čtvrtletí za čtyři roky.
Jihokorejská společnost Samsung Electronics zaznamenala za 1. kvartál růst provozního zisku zhruba o polovinu. Uvedla to dnes firma, která zveřejnila předběžné údaje. V případě jejich potvrzení by to znamenalo nejvyšší provozní zisk za 1. čtvrtletí za čtyři roky. TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Samsung Electronics v rámci předběžných údajů o hospodaření za 1. čtvrtletí uvedl, že dosáhl provozního zisku 14,1 bilionu wonů (10,60 miliardy eur). Překonal tak odhad analytiků společnosti Refinitiv, kteří počítali s růstem provozního zisku na 13,3 bilionu wonů. V případě potvrzení zisku, který tak meziročně vzrostl zhruba o 50 %, by to znamenalo nejvyšší provozní zisk jihokorejské firmy za 1. čtvrtletí od roku 2018.

Výsledky podpořila zejména vysoká poptávka po paměťových čipech. Ty se na celkových ziscích firmy podílejí zhruba polovinou.

I v případě tržeb uvádí firma v předběžných odhadech dobré výsledky. Jak informovala, tržby v 1. kvartálu se meziročně zvýšily o 18 % na rekordních 77 bilionů wonů. I při tržbách tak výsledky překonaly odhady analytiků.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek